Tarasovsky Bucha

За два останні роки Україна заплатила Росії понад 3 млрд грн за вугілля, - депутати ЄС

За два останні роки Україна заплатила Росії понад 3 млрд грн за вугілля, - депутати ЄС

З 2019 по 2021 рік Україна заплатила Росії 3,38 млрд грн. за вугілля. Закупівля у країни-агресора вугілля, електроенергії та бітуму для так званого «Великого будівництва» – це і є фінансування тероризму, яке мають розслідувати правоохоронні органи.

Про це під час зустрічі з Генеральною прокуроркою заявили народні депутати з фракції «Європейська Солідарність».

«Ми багато чуємо про 2014 рік, намагаються відвернути увагу суспільства від того, що відбувається зараз. Натомість бачимо, що зараз є чіткі випадки фінансування тероризму. Є закупівля електричної енергії у РФ на понад 100 мільйонів доларів за останні 2,5 роки. Більше ніж на три мільярди доларів куплено вугілля в РФ. Тобто напряму у держави – агресора. І ці всі питання чомусь намагаються приховати з суспільної уваги», – говорить народний депутат Ростислав Павленко.
«Бачимо, наприклад в розслідувані журналістів, що не так давно державний «Укрексімбанк» видавав кредит 60 мільйонів доларів на підприємство, яке працює з окупованими територіями, ремонтує там техніку. Це величезна сума. Нам розказують, що у нас немає грошей на зарплати медикам чи військовим, але в той же час приймається рішення про виділення сотень мільйонів. Це не просто неприпустимо, це злочин, який має розслідуватися щодо співпраці з терористами», – наголошує Павленко.
«Так зване «велике крадівництво» – вони завозять бітум, вони завозять нафтопродукти з країни-агресора. З Російської Федерації. І вони зараз намагаються перекласти на плечі попередньої влади, коли сплачувалася заробітна платня шахтарям, які були на державних шахтах. Коли їм на рахунки переводилися гроші, щоб вони не брали зброю в руки і не йшли в бандформування. Не йшли прислужувати країні-агресору, Російській Федерації», – нагадав Михайло Бондар.
«Зараз якраз випливає те, що вони фінансують Російську Федерацію, купляючи в них вугілля, електроенергію і багато інших товарів на мільйони доларів», – резюмують депутати.
Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.