Tarasovsky Bucha

Від початку грудня на Київщині триває перший за 18 років пробний перепис населення України

Переглядів: 276Коментарі: 0
Новини регіону
Від початку грудня на Київщині триває перший за 18 років пробний перепис населення України

Перепис проводиться в Оболонському районі Києва і в Пісковській об'єднаній селищній територіальній громаді Бородянського району Київської області. Це буде підготовчий етап до проведення всеукраїнського перепису в 2020 році, повідомляє Державна служба статистики.

Опитування в електронному режимі відбуватимуться протягом 10 днів.

Населення переписують за фактичним місцем проживання, навіть тимчасовим, а не за місцем роботи або служби. Фактичним місцем проживання є будинок, квартира, місце в гуртожитку і т.д., де респондент проводить щодоби більшу частину свого відпочинку. Це місце може збігатися або не збігатися з зареєстрованим місцем проживання. У кожному приміщенні записують всіх осіб, які з 30 листопада по 1 грудня 2019 року проживали в ньому.

Ті особи, які до 1 грудня змінили місце проживання, в перепису не беруть участь. Також перепис не торкнеться тих, хто виїхав у довготермінове відрядження (на термін від року); військовослужбовці, які в цей момент проходять службу в Збройних силах та інших формуваннях; укладені; діти, що народилися після дати (до 1 грудня) перепису населення, і особи, які померли до цієї дати.

Так, з 1 по 10 грудня буде проведено інтернет-раунд перепису: заповнюється спеціальна електронна анкета.

З 14 по 23 грудня заплановано другий етап перепису. Жителі відповідних районів повинні надати відповіді писареві, який відвідає їх вдома, або заповнити анкету в переписному відділі або інструкторській дільниці.

Пробний перепис населення — це підготовчий етап до проведення Всеукраїнського перепису населення 2020 року.

Нагадаємо, перший і наразі останній перепис у незалежній Україні було проведено в 2001 році. Тоді чисельність населення країни становила 48,457 млн осіб.

До цього українців «переписували» ще у складі СРСР у 1989 році. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн осіб.

Пробним переписом підлягають постійні мешканці, тимчасово відсутні, а також ті, які тимчасово живуть у певному приміщенні (які з 1 грудня тимчасово жили там).

За даними Держстату, станом на 1 жовтня 2019 року чисельність населення України становила 41 млн 960 тисяч осіб. З початку року чисельність населення зменшилася на більш ніж 190 тисяч осіб.

Зауважимо, що днями міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що в Україні буде проведено саме електронний перепис населення. Він вважає, що математика і соціологія дадуть більш точні дані про українців, ніж традиційний перепис.

Раніше завідувачка відділом демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Національної академії наук України Ірина Курило озвучила невтішний прогноз: вона заявила, що до 2050 року населення України прогнозується на рівні 38,7-38,8 мільйонів осіб.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.