Tarasovsky Bucha

В Україні – п’ятий місяць осені: синоптики намагаються заспокоїти аграріїв прогнозами щодо врожаю

Переглядів: 183Коментарі: 0
Новини регіону
В Україні – п’ятий місяць осені: синоптики намагаються заспокоїти аграріїв прогнозами щодо врожаю

Нинішня зима одна з найтепліших за десятиріччя. Як пояснюють метеорологи, температурні рекорди Україна била чи не щодня, загалом такий високий «плюс» не метеорологічні служби не бачили за останні 140 років, відколи почали вести регулярні спостереження та фіксувати температурні показники погоди.

Звичайно, пам’ятаючи про зміни в кліматі і те, до чого вони вже приводять багато хто висловлює занепокоєння, зокрема, а чи не відобразиться така погода на майбутньому врожаї? Адже, ми все ще в середині календарної зими і ніхто не обіцяв, що зима так і триматиметься з температурою близько 0 градусів і без рясних опадів. Тож, чи є плюси, та які мінуси в такій теплій погоді, яка супроводжується майже відсутністю снігу та дощу.

Агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко розповіла про це 24 каналу. На питання про те, як тепла зима вплине на майбутній урожай в Україні, вона відповіла, що «в Україні умовно п’ятий місяць осені. Восени сівба відбувалася в сухий ґрунт, а це несприятливі умови. Тому подовження осені сприятливе для подальшого стану посівів. Вони трохи підросли, укорінилися,

Водночас, як зауважила синоптик, подальша відсутність опадів, а тим більше – снігу викликає занепокоєння, оскільки швидке підсихання ґрунту може призвести до випадіння рослин.

«Загибелі або якоїсь катастрофи для рослин не буде. Але їхній стан погіршиться через зимову засуху на тлі позитивних температур. Якщо пройдуть опади в березні, добре. А в лютому – ще краще. Нам потрібен сніг або дощ. Бо, крім того, річки і озера потерпають від маловоддя», - пояснила Тетяна Адаменко.

Для плодово-ягідних культур, за словами агрометеоролога, високі температури – це «провокація» для рослин. Можна бачити позеленіння, навіть цвітіння. Такі явища бувають часто. Негативного впливу вони не мають.

Теплі зими, як зауважила фахівець, трапляються все частіше. З іншого боку, великі накопичення позитивних температур у першій половині зими частіше завершуються вторгненням холоду у другій. Тому рано робити висновки, адже такого явища давно не було. Крім того, вона відмітила, що всі процеси, що відбуваються в інтенсивні зміни клімату, збочені, зважаючи на те, що до кінця січня опадів практично не очікується.

«2019 рік був одним із найсухіших за весь період метеорологічних спостережень. Десь за п’ятдесят років. Останні гарні опади в Україні були ще в першій половині липня 2019 року», - резюмувала синоптик.

Тож, здається, нам не лишається нічого іншого, окрім чекати на перший справжній сніг на Київщині вже у лютому і адаптуватися до нових кліматичних умов, використовуючи «глобальне потепління» на користь для людей.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.