Tarasovsky Bucha

В Бучі оголошено карантин до 3-го квітня

Переглядів: 411Коментарі: 0
Новини регіону
В Бучі оголошено карантин до 3-го квітня

Шановні мешканці Бучанської ОТГ, від завтра 13 березня до 3 квітня в навчальних закладах нашого регіону оголошено карантин. Водночас, представники влади закликають громадян не панікувати і з розумінням поставитися до ситуації.

Зокрема, міський голова Анатолій Федорук на своїй сторінці у Фейсбук написав:

"Надійшла зареєстрована Постанова Кабінету Міністрів України та рекомендації Міністерства освіти і науки України, тож посилюємо заходи з протидїї коронавірусу в Бучанській ОТГ та регіоні.
Відповідно до розпорядження міського голови в школах та дитячих садочках ОТГ оголошується карантин з 13 березня до 3 квітня. Ще раз наголошую, що в нинішній ситуації важливо не панікувати і вчасно звертатися до вашого сімейного лікаря.
Оксана Джам, Лариса Матюшенко завжди готові відповісти на ваші запитання.
Будьте здорові і бережіть себе!"

Нагадаємо, що в столиці карантин було оголошено з 12 березня, про це напередодні повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Зі свого боку ділимося важливою інформацією про захист від вірусу.

Друзі, зверніть увагу. Уважно почитайте!

Головне - спокійно! І без паніки! Усе буде добре!

Міжнародні експерти розповсюджують поради, як вберегтися від небезпечного вірусу, що вже третій місяць шириться планетою. Зокрема, Доктор Робб, визнаний експерт в галузі біологічних зразків з більш ніж 50-річним досвідом роботи в галузі молекулярної патології, вірусології та генетики, днями написав лист-застереження для всіх, кого це стосується.

Доктор Робб є консультантом-патологом в Національному інституті раку (NCI) та у відділі біологічних репозиторіїв і досліджень біологічних зразків.

Тема його листа – «ЩО Я роблю у зв'язку з наближенням пандемії Коронавірусу COVID-19».

Текст листа (переклад. з англ. – ред.):

Шановні колеги, як деякі з вас можуть пам'ятати, що коли я був професором патології в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, я був одним з перших молекулярних вірусологів в світі, який працював над коронавірусами (1970-ті роки). Я був першим, хто продемонстрував кількість генів, що містяться у вірусі. З тих пір я стежив за дослідженнями в області коронавіруса і його численними клінічними переносами в людську популяцію (наприклад, SARS, MERS) з різних тварин джерел.

Поточні прогнози по його поширенню в США тільки приблизні через недостатність даних по всьому світу, але, швидше за все, він буде широко поширений в США до середини-кінця березня і квітня.

Ось те, що я зробив, і ті запобіжні заходи, які я вживаю і продовжуватиму вживати задля безпеки. Це ті ж запобіжні заходи, які я використовую під час наших сезонів грипу, за винятком маски і рукавичок.

 1. НІЯКИХ рукостискань! Використовуйте інші способи привітатися - кивок, зіткнення кулаками, ліктями і т.п.
 2. Використовуйте тільки свій кулак, щоб торкнутися вимикачів світла, кнопки ліфта і т.п. Піднімайте дозатор бензину паперовим рушником або використовуйте одноразові рукавички.
 3. Відкривайте двері закритим кулаком або стегном - не беріться за ручку рукою, якщо немає іншого способу відкрити двері. Особливо важливо для туалетів і дверей в публічних місцях.
 4. Використовуйте дезінфікуючі серветки в магазинах, коли вони є в наявності, включаючи протирання ручки і дитячого сидіння в продуктових візках.
 5. Мийте руки з милом протягом 10-20 секунд і/або використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі, що містить більше 60% спирту щоразу, коли ви повертаєтеся додому з БУДЬ-ЯКОГО місця, де були інші люди.
 6. Тримайте пляшку з дезінфікуючим засобом біля кожного входу в ваш будинок. І в вашому автомобілі для використання після заправки або дотику до інших забруднених предметів, коли ви не можете відразу ж вимити руки.
 7. Якщо можливо, кашляйте або чхайти в одноразову серветку і викидайте. Використовуйте свій лікоть, тільки якщо немає іншої можливості. Одяг на вашому лікті буде містити інфекційний вірус, який може передаватися до тижня і більше!

Важливі зауваження:

Цей вірус поширюється великими краплями при кашлі та чханні. Це означає, що повітря не заразить вас!

АЛЕ всі поверхні, де ці крапельки приземляються, заразні в середньому протягом тижня - все, що пов'язано з інфікованими людьми, буде заражено і потенційно заразно.

Вірус знаходиться на поверхні, і ви не заразитеся, якщо на ваше незахищене обличчя ніхто не буде прямо кашляти або чхати.

Цей вірус має тільки клітинні рецептори для клітин легень (він вражає тільки ваші легені). Єдиний шлях зараження вірусом - потрапляння через ніс або рот з вашої руки, кашель або чхання зараженого в ваш ніс або рот.

Чим я запасся до пандемії в США:

 1. Запасіться зараз латексними/нітриловими рукавичками (підберіть відповідні розміри для вашої родини) для походів по магазинах, при використанні бензонасоса і всіх інших видів діяльності поза приміщеннями, коли ви вступаєте в контакт з забрудненими ділянками.
 2. Запасіться зараз одноразовими хірургічними масками і використовуйте їх, щоб не доторкнутися до носа і/або рота (ми доторкається до носа/рота 90 раз в день, не знаючи про це!). Це єдиний спосіб, яким цей вірус може заразити вас - він специфічний для легень. Маска не запобігатиме потраплянню вірусу при прямому чханні в ніс або рот - вона тільки захистить вас від дотику до носа або рота.
 3. Запасіться зараз дезінфікуючими засобами для рук. Товари для рук повинні бути на спиртовій основі і містити більше 60% спирту, щоб бути ефективними.
 4. Запасіться таблетками цинку. Доведено, що ці пастилки ефективні для блокування розмноження коронавіруса (і більшості інших вірусів) в горлі і носоглотці. Використовуйте за призначенням кілька разів на день, коли ви починаєте відчувати початок симптомів. Найкраще лягти і дати льодянику розчинитися в задній частині горла і носоглотки. Льодяники Cold-Eeze - це одна з доступних марок, але є й інші.

Я, як і багато інших, сподіваюся, що ця пандемія буде розумно стримуватися, АЛЕ особисто я не думаю, що вона буде. Люди ніколи раніше не бачили такого вірусу і не мають імунітету від нього. У світі робляться величезні зусилля для розуміння молекулярної і клінічної вірусології цього вірусу. Неймовірні молекулярні знання про геноміку, структуру і вірулентність цього вірусу вже здобуті. АЛЕ цього року не буде НІЯКИХ ліків або вакцин, які могли б захистити нас або обмежити інфекцію всередині нас. Доступна тільки симптоматична підтримка.

Я сподіваюся, що ці особисті думки будуть корисні під час цієї потенційно катастрофічної пандемії. Ви можете поділитися цим листом.

Удачі всім нам!

Джеймс Робб

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.