Tarasovsky Bucha

У Франції забороняють «Чорну п’ятницю»

Переглядів: 131Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
У Франції забороняють «Чорну п’ятницю»

Парламент Франції ухвалив застереження до "закону про відходи", яке забороняє рекламні кампанії "Чорної п'ятниці", пише Euronews. Нова норма засуджує надмірне споживання і катастрофічні екологічні показники торгового дня.

"Припинити надмірне споживання, яке вводить в оману споживачів", - сказано в рішенні парламенту. У законі вказується, що реклама "чорної п'ятниці" створює враження, що споживач отримує вигоду від зниження цін, порівнянного з продажами, обумовленими законом, коли вони насправді цього не роблять. Водночас, відзначається, що нове застереження до закону ще повинна розглянути і затвердити нижня палата французького парламенту - Національна Асамблея. Відтак, це не вплине на рекламу "Чорної п'ятниці" цього року, але, якщо зміни до норми права все ж приймуть, це може вплинути на подальші роки.

Нагадаємо, що завтра вчергове весь світ накриє бум шопінгу, пов'язаний з традиційним днем великих знижок та розпродажів - "Чорною п'ятницею".

В цьому році цей день випав на 29 листопада. Як можна було спостерігати на цьому тижні, українські торгові мережі і рітейлери не відстають від світових трендів і теж готують на "Чорну п'ятницю" великі знижки.

N.B. Чорна п'ятниця - це п'ятниця після Дня подяки в США/ З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів. Звичай влаштовувати розпродажі в цей день встановився ще в XIX столітті, а термін «Чорна п'ятниця» з'явився в 1966 році і спочатку використовувався в основному на Східному узбережжі США. Через те, що День подяки доводиться на четвертий четвер листопада, чорна п'ятниця випадає в проміжок часу з 23 по 29 листопада.

Чорна п'ятниця не є офіційним вихідним у США, але багато працівників в цей день беруть відгул, за винятком співробітників роздрібної торгівлі, оскільки в цей день потік покупців істотно зростає. В Чорну п'ятницю магазини відкриваються дуже рано - близько 5 ранку, а деякі найбільші торговельні мережі - навіть опівночі. Першим покупцям пропонуються серйозні знижки - від 50 до 80% - це робиться для того, щоб залучити в магазини якомога більше покупців.

Термін «Чорна п'ятниця» вперше з'явився в Філадельфії і означав сильні затори на дорогах в п'ятницю після Дня подяки. Сучасне трактування цього вислову в англійській мові більш позитивне - пов'язане з ідіомою «in the black» (тобто «позитивний баланс», на противагу «in the red»), маючи на увазі що багато продавців «вийдуть в плюс» в цей день.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.