Tarasovsky Bucha

Сьогодні відбулося пленарне засідання 69 сесії VII скликання Бучанської міської ради

Переглядів: 186Коментарі: 0
Новини регіону
Сьогодні відбулося пленарне засідання 69 сесії VII скликання Бучанської міської ради

Понад сто питань стосовно розбудови, розвитку та бюджету Бучі розглянули та затвердили сьогодні народні обранці на черговій сесії Бучанської міської ради за головування очільника міста Анатолія Федорука.

Як наголосили в міській раді, всі питання були детально вивчені та обговорені під час роботи депутатських комісій та погоджувальної ради.

Зокрема, під час сесійного засідання депутати розглянули кілька проектів рішень , що стосуються бюджету громади. Так, начальник фінансового управління Т.А.Сімон доповіла про стан сплати податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджету міста Буча за 9 місяців 2019 року.

Також затверджено зміни до рішення Бучанської міської ради «Про затвердження Плану соціально-економічного розвитку Бучанської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021рр.», вирішено питання управління майном, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Буча.

В ході сесії депутати заслухали інформацію начальника відділу охорони здоров’я БМР Лариси Матюшенко про надання медичної допомоги населенню Бучанської міської ОТГ у 2019 році. Зокрема, вона розповіла, що нині первинна медична допомога надається КНП «Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входять 4 міські (в м.Буча) та 3 сільські лікарські амбулаторії (Блиставицька, Гаврилівська, Луб’янська ), а також ФАП с. Тарасівщина.

Вторинна амбулаторна медична допомога надається КНП «Бучанський консультативно-діагностичний центр», до складу якого входять фахівці спеціалізованої медичної допомоги з відповідними підрозділами та денний стаціонар.

КНП «Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги» вже з минулого року працює по договору з Національною службою здоров’я, здійснюючи медичне обслуговування населення у відповідності до запровадженої реформи, згідно затверджених галузевих стандартів.

Доповідач повідомила, що декларації з лікарями первинної ланки підписали 40 078 жителів ОТГ, що становить 86% населення регіону.

За словами Л.А. Матюшенко, у порівнянні з минулим роком загальна кількість посад в мдичних установах Бучі збільшилась на 41 одиницю за рахунок приєднання сільських амбулаторій та ведення нових посад для обслуговування жителів міста. Лікарських посад збільшилося на 17, медичних сестер - на 10, а решта – адміністративний та господарський персонал.

Посадовець вказала, що наразі укомплектованість лікарями становить 93%, середнім медперсоналом - 89%. У «вторинці» штат залишився майже незмінним.

Начальника відділу охорони здоров’я повідомила про ситауцію щодо рівня захворювань в Бучі. Так, нйпоширенішими на території БМОТГ серед дорослих є захворювання системи кровообігу, на 2 місці – хвороби органів дихання, на 3 – органів травлення, на 4 – сечостатева система, на 5 – травми та отруєння, на 6 – новоутворення.

У порівнянні з минулим роком серед населення зросла захворюваність на соціально-залежні захворювання, як то туберкульоз, СНІД, а також онкозахворювання.

Викликає занепокоєння те, що знов стали виникати небезпечні інфекційні захворювання як то дифтерія, кір, правець, кашлюк, але стан вакцинації населення лишається недостатнім.

Для поліпшення матеріальної бази закладів виділяються кошти на придбання медичного обладнання та ліків, виділені значні кошти для придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення обох закладів, що зробило можливим своєчасне заключення договорів з Національною службою здоров’я України та отримати належне фінансування з держбюджету.

За кошти міського бюджету закуплено 2 автомобіля для КНП «Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги», відкрито нову лікарську амбулаторію у віддаленому районі ЖК «Нова Буча» з відповідним технічним обладнанням.

Розпочато будівництво лікарської амбулаторії в с. Луб’янка, завершується тендерна процедура з будівництва амбулаторії в с. Мироцьке, на часі - придбання 2-х автомобілів для сільських амбулаторій с. Гаврилівка та с. Блиставиця.

На добудову дитсадка у Бучі виділено субвенцію з держбюджету у сумі 10 мільйонів гривень.

Окрім того, під час сесії депутати розглянули питання про прийняття субвенції з державного бюджету міському бюджету міста Бучі на будівництво дошкільного дитячого закладу по вул. Лесі Українки. Відділ освіти Бучанської міської ради визначено головним розпорядником коштів місцевого бюджету на будівництво дошкільного дитячого закладу.

Також на сесії депутати затвердили «Програму територіальної оборони та підтримання постійної мобілізаційної готовності міста Буча на 2020-2021 роки»

Одночасно депутати вирішили визначити Ірпінсько-Бучанський об’єднаний міський військовий комісаріат відповідальним за реалізацію «Програми територіальної оборони та підтримання постійної мобілізаційної готовності міста Буча на 2020-2021 роки», який щорічно до 20 грудня повинен подавати Бучанській міській раді звіт про хід виконання Програми.

Програма включає в себе основні завдання, принципи та заходи у сфері мобілізаційної підготовки та територіальної оборони, а також реалізацію державної політики щодо виконання комплексу організаційних, економічних, фінансових та інших заходів, які здійснюються в мирний час з метою підготовки громади до своєчасного й організованого проведення мобілізації, задоволення потреб оборони держави та безпеки населення в особливий період.

Документом передбачено заходи з матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони:

  • Придбання матеріально-технічних засобів для проведення розгортання та бойового злагодження.
  • Облаштування приміщення штабу територіальної оборони.
  • Облаштування бази дислокації для розгортання та проведення навчальних зборів.
  • Обладнання стаціонарних та тимчасових блокпостів.
  • Харчування особового складу під час проведення навчань та бойового злагодження.
  • Розміщення, виготовлення та розповсюдження рекламної друкованої продукції для популяризації військової служби та залучення до неї громадян.

Програмою передбачається створення та підтримка існуючих мереж зв’язку, оповіщення керівного складу загону територіальної оборони.

Щодо розвитку та розбудови інфраструктури Бучі під час розгляду питання про затвердження детального плану міста міський голова Анатолій Федорук наголосив, що документ розроблено з врахуванням інтересів громади, його проект було погоджено за участю спеціалізованих комісій, тому, за його словами, наразі це довершений варіант, який вартує втілення. Адже в плані міста передбачено будівництво нової естакади через залізничні колії, яка має об’єднати дві частини міста. Крім того, в проекті закладено створення навчальних закладів та об’єктів соціального призначення, створення рекреаційних зон та простору для відпочинку, а також висадження дерев, буріння свердловин для забору чистої питної води, та створення в перспективі Алеї Почесних громадян. Депутати документ підтримали.

Традиційно наприкінці року депутати, громадськість, ЗМІ заслуховують звіти про роботу постійних депутатських комісій.

Цього разу про роботу продовж року слухали:

  • голову комісії з питань регламенту, правової політики, депутатської етики та контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету за 2019 рік Цип’ящук К.О.
  • голову постійної комісії з питань реалізації та впровадження реформ, децентралізації та об’єднання територіальних громад за 2019 рік Сотнікова О.Л.
  • голову постійної комісії з питань охорони здоров`я, соціального захисту, екології та проблем Чорнобильської катастрофи Войналович Л.М.
  • голову постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, справ молоді та гуманітарних питань Наконечного М.П.

Важливо зазначити, що в ході засідання сесії Бучанської міської ради, деякі питання щодо землекористування та розвитку інфраструктури викликали жваві дискусії серед депутатів та громадських активістів, тому кілька питань щодо внесення змін до детального плану міста було визначено як такі, що потребують додаткового вивчення і відкладено до наступної сесії.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.