Tarasovsky Bucha

Що треба знати про дифтерію і чому вона реально небезпечна?

Переглядів: 187Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
Що треба знати про дифтерію і чому вона реально небезпечна?

Міністерство охорони здоров’я України закликає усіх громадян серйозно віднести до спалаху дифтерії і зробити щеплення

В Україні цьогоріч зафіксовано 20 випадків дифтерії (згідно даних Міністерства охорони здоров’я).

В Закарпатській області 5 хворих людей, наразі це найбільший спалах цього небезпечного захворювання. По 1 випадку у тернопільській, Хмельницькій, та Луганській областях. У столиці України зафіксовано 2 випадки небезпечного захворювання. Ще 10 осіб є носіями інфекції в Закарпатській області.

Як стверджують урядовці, в Україні на початок жовтня 2019 року доступні 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тисяча доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн доз АДП-м. Всього цього достатньо для того аби забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.

Для того аби вилікувати дифтерію потрібна протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Україна у серпні цього року отримала гуманітарну допомогу від ВООЗ – 200 флаконів протидифтерійної сироватки. Наразі використано 13 доз у Києві і в Закарпатській області. Залишиється – близько 180, вони, в свою чергу, розподілені між областями.

Зі слів Зоряни Скалецької (Міністр охорони здоров’я), наразі лише 60% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих – лише 50%. Довідкова інформація

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Інкубаційний період хвороби – 3-10 днів.

Зробити щеплення можна безкоштовно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Дорослі та діти можуть вакцинуватися в державних медзакладах, а також у приватних лікарнях та у лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ.

Перед вакцинацією обов’язково треба пройти консультацію у лікаря для з’ясування усіх деталей і індивідуальних моментів.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.