Tarasovsky Bucha

Що таке трам-трейн та чи розвантажить він дороги з Києва до передмістя?

Переглядів: 636Коментарі: 0
Новини регіону
Що таке трам-трейн та чи розвантажить він дороги з Києва до передмістя?

Зменшити пробки на в'їздах до Києва, налагодити пасажироперевезення на Троєщину і вирішити проблему маятникової міграції, можна, замкнувши із залізницею гілки трамвая.

Про це нещодавно в інтерв’ю виданню «Економічна правда» розповів перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник. За його словами, запровадивши рух трам-трейну і об’єднавши залізничне з трамвайним дорожні полотна, можна розробити маршрути, які перевозитимуть більше половини пасажиропотоку Києва.

«Замкнувши із залізницею гілки трамвая, які їздять по Києву, можна зробити багато цікавих маршрутів, які будуть перевозити близько 60% пасажиропотоку Києва», - пояснив чиновник.

Крім того він зазначив, що запуск в столиці трамвайно-залізничної рейкової системи, так званого трам-трейну, може вирішити багато транспортних проблем як всередині міста, так і приміському сполученні. Для цього треба згода «Укрзалізниці» на використання шляхів залізниці на території Києва.

Зокрема, Микола Поворозник зазначив, що «проєкт "трам-трейн" — це вихід за межі Києва, практично до всіх міст-супутників столиці підведена залізниця: до Борисполя, Броварів, Ірпеня, Вишгорода. Залізниця могла б вирішити проблему заторів на в'їзді в місто. Це великий цікавий проєкт. Нам дуже важлива позиція "Укрзалізниці". Це агломераційне питання.»

Як наголошує посадовець, трам-трейн - це абсолютно самоокупний проєкт. «Є інвестори, які готові його профінансувати. Нам потрібна тільки згода всіх учасників. Я не готовий говорити про вітчизняних інвесторів, але ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку – прим.редю) і Світовий банк нормально дивляться на цей проєкт», - розповів перший заступник голови КМДА. Водночас, він сказав, що «у всьому світі в межах мегаполісів залізниця використовується в першу чергу для пасажирів, а у нас навіть приміські електрички зі скандалами працюють. Ми будемо домовлятися з новим керівництвом "Укрзалізниці" в частині використання колій залізниці на території Києва. При господарському підході можна вирішити дуже багато транспортних проблем у місті», - резюмував Микола Поворозник. Він відзначив, що практично в усі міста-супутники столиці підведена залізниця: в Бориспіль, Бровари, Ірпінь, Вишгород, тобто залізниця могла б вирішити проблему пробок на в'їзді в місто.

Відтак, чиновник впевнений, що при графіку руху кожні 15-30 хв. трамвай з Ворзеля, Немішаєве через Київ в Бровари буде затребуваним.

А як до ідеї трам-трейнів ставитися ви? Як думаєте, реально здійснити цю ідею чи ні?

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.