Tarasovsky Bucha

Поради психологів, як пережити самоізоляцію

Переглядів: 174Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
Поради психологів, як пережити самоізоляцію

Пандемія коронавірусу в світі – наразі топ тема всіх новин та розмов. COVID-19 дістався і до України і багато хто вже встиг запастися продуктами і самоізолюватись. Але важливо пам'ятати не тільки про фізичне здоров'я, але і про психологічне.

Запроваджений карантин змусив багатьох змінити звичний спосіб життя. Зараз більшість співробітників офісів працюють дистанційно або просто сидять вдома. Фітнес-клуби, театри і кінотеатри не працюють, а магазини відкриті лише для купівлі товарів першої необхідності, отже і шопінг – вже не такий цікавий...

Відтак, навіть якщо ви скептично ставилися до епідемії, в нових умовах життя зберегти абсолютний спокій майже неможливо. Отже, ми вирішили зібрати поради психологів та психотерапевтів про те, як впоратися з тривожними настроями і зберегти спокій в період надзвичайної ситуації. Приготуйтеся прочитати корисний лонгрід «Це стосується тебе!».

Якщо ви відчуваєте психологічний дискомфорт, перш за все, психологи радять оцінити, що саме вас турбує - перспектива заразитися вірусом, порожні полиці в магазині або можливість залишитися без роботи. Панікуєте? Тоді розберіться з причинами. Під панікою розуміють стан, який є наслідком сильної стресової реакції організму на часто несподівані і лякаючі ситуації. Проявляється вона в наростанні страху і нераціональній поведінці.

Психологи радять навчитися розпізнавати «маркери своєї тривоги». Прискорене серцебиття, головний біль або запаморочення, що повторюється. Це може бути нав'язливе бажання перекусити або, навпаки, ви можете відчувати відразу до їжі, специфічні відчуття в животі або інші тілесні прояви.

Звичайно, це можуть бути негативні думки, бажання кудись бігти і терміново щось робити, комусь дзвонити, завмирання і прагнення сховатися, лежати і не виходити з дому. На думку фахівців, страх сам по собі, якщо його не приборкати, набагато страшніше будь-якого вірусу, оскільки він за короткий час може вивести з рівноваги імунну систему людини.

Як пояснюють лікарі-психотерапевти, коли стресів занадто багато, і у людини немає можливості зробити перепочинок, в результаті організм сильно виснажується. Регулярні психічні навантаження підкошують наш імунітет. Настає виснаження всіх трьох основних керуючих систем організму: нервової, ендокринної та імунної.

На переконання спеціалістів, тільки залишаючись на позитиві, можна наповнити своє життя тим, що хочеш, а не тим, чого боїшся. Замість тривожних новин почніть свій день з правильних думок, позитивних стверджень або звичайних молитв. Наприклад, говоріть собі: «Сьогодні найкращий день у моєму житті»; «Сьогодні у мене буде те, чого я хочу»; «Я найщасливіша людина на землі»; «Я дякую всесвітові за все хороше, що зі мною відбувається».

Якщо ви сидите на карантині, то не сприймайте це як вирок. Подумайте про те, що у вас з'явилася додаткова можливість відпочити, провести час з близькими, а після цього займіться саморозвитком. Наприклад, заведіть за правило щодня дізнаватися щось нове. Навіть якщо ви не хочете проходити онлайн-навчання, подивіться в мережі фільм, який давно хотіли подивитися, прочитайте книгу, яку відкладали, або прогуляйтеся віртуально світовими музеями (до речі, нижче на нашій сторінці ви можете знайти пост з гіперлінками на віртуальні тури музеями та театрами світу).

Ще один важливий момент в боротьбі зі страхом - збережіть звичний стиль життя. Це не тільки режим харчування і сну, але і кількість роботи і фізичної активності.

Заборона на відвідування громадських місць - ще не привід позбавляти себе невеличких прогулянок, особливо, якщо ви живете у передмісті, де є річка, ставок або ліс. Психологи стверджують, що прогулянки - найкращий спосіб привести в порядок свої думки.

Також вони радять пити більше води і обмежити себе в алкоголі.

Будуйте плани! Коронавірус - явище тимчасове, це не привід відмовлятися від планування свого життя. Перше, з чого потрібно почати - розумно планувати свої витрати. Зараз саме час встановити додаток для контролю своїх витрат і оцінити, чи варто витрачати гроші на ті чи інші продукти. Проаналізуйте свій бюджет і помірковано розплануйте витрати.

Друге - писати списки бажань і працювати зі своїми переконаннями і страхами. Наприклад, мрійте про подорожі, будуйте маршрути, куди ви відправитеся, коли карантин завершиться. Знайдіть плюси в ситуації, що склалася і подумайте, як ви можете їх використовувати, щоб поліпшити своє життя.

Навіть якщо вам не до сміху - проводьте час з сім'єю весело. Грайте з дітьми, дивіться комедії, читайте добрі казки.

А замість нескінченних пересилань новин про коронавіруси в месенджерах відправляйте «карантинки». Цей проект був створений з метою розрядити негативні новини по коронавірус. Ось посилання: karantinka.exore.pro

Отже, наведемо головні рекомендації психологів, як не втратити психологічну рівновагу, а навпаки наповнити своє життя ще більшим сенсом:

Не думати і не говорити постійно про вірус і взагалі про проблеми. Постійні нарікання послаблюють імунну систему людини. Якщо ви хвилюєтеся, намалюйте свій страх або роздратування і порвіть цей папірець.

Існує поняття "соціальне зараження", коли люди накручують один одного в розмові, а говорити про коронавірус будь-що довго нічого. Ми майже нічого не знаємо. Тому гальмуйте всіх, хто починає вас втягувати в свої страхи: це теж інфекція для ваших емоцій.

Якщо діти через карантин залишаються вдома, складіть для них список ігор і важливих справ, які можуть замінити сидіння біля телевізора і комп'ютера. Доручіть місію - допомогти родині.

Карантин - чудовий привід перейти на більш здорове харчування. Прибираємо солодощі, кетчуп, печиво, соки. Швидкі вуглеводи дають приплив енергії, які дитина не може виробити в квартирі. І взагалі солодке послаблює організм і створює ідеальне середовище для інфекцій і грибків. Можете сказати дітлахові, що це профілактика короновірусу.

Звичайно, багато хто може побігти робити запаси додому. Люди люблять бути "розумнішими за всіх". Битви в супермаркетах відбуваються часто, але в цьому немає необхідності. Багато разів люди вже знаходили жучків в крупах, якими запасалися…

Пару хвилин в день приділіть концентрації на чомусь дуже приємному. Красивих кольорах, спогадах або місці, де ви були, або хотіли б потрапити, і не бійтеся мріяти: наші думки формують нашу реальність, дозвольте собі хоча б у думках її наблизити і відчути від цього задоволення.

Щодня обов'язково присвячуйте хоча б 10-15 хвилин фізкультурі. Віруси бояться сильних і позитивних людей!

Пам'ятайте: ми вже багато чого пережили, і це пройде. У нас все добре! Життя - це зміна, стабільність перетворює людину на лінивця. Тому з новими проблемами приходить нова активність, можливості і рішення.

Бережіть себе і близьких, більше оптимізму і віри, що з часом все знову налагодиться!

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.