Tarasovsky Bucha

НБУ: банкам дозволили округляти суми касових операцій

Переглядів: 115Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
НБУ: банкам дозволили округляти суми касових операцій

Починаючи з 25 вересня Нацбанк поширив на банки право округлювати суми касових операцій. Це пов'язано із вилученням із обігу монет дрібних номіналів.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Відповідно, банки зможуть округляти суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України, і за правилами, встановленими пунктом 4 постанови правління Нацбанку від 15 березня 2018 року № 25" Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів".

Відповідні норми містить постанова правління НБУ від 24 вересня 2019 року №117 "Про внесення зміни до постанови правління Національного банку України від 20 червня 2019 року № 82", яке вступає в силу з 25 вересня 2019 року.

Звертаємо вашу увагу!

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року.

Але всі ці монети можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних 3 років:

  • протягом першого року з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2020 року включно — у всіх відділеннях українських банків;
  • протягом 3 років з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2022 року включно — в Національному банку та уповноважених банках ("Ощадбанк", "Приватбанк", "Райффайзен Банк Аваль").

Також поступово вилучать з обігу монети номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Але ті монети, що будуть потрапляти в банки, не будуть повертатися назад в обіг і поступово їх буде ставати все менше.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.