Tarasovsky Bucha

Навіщо потрібні автокрісла

Переглядів: 247Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
Навіщо потрібні автокрісла

Законопроект про штрафи за перевезення дітей без спеціальних крісел вступив в силу в Україні 20 листопада. Напередодні він був опублікований в офіційній пресі. Тепер водіїв, що перевозять дітей без автокрісел, каратимуть штрафами.

Правила дорожнього руху давно містять норми з перевезення дітей, в тому числі і про обов'язкове використання автомобільних крісел. Однак, дорослі часто нехтують ними, саджаючи дітей на звичайне пасажирське сидіння.

За даними Патрульної служби з початку року близько 5000 дітей були учасниками різного роду ДТП на українських дорогах, більше 150 дітей загинули. У 60% випадків летального результату можна було уникнути. Як наголошують в Міністерстві внутрішніх справ, використання автокрісла покликане зберегти життя вашій дитині.

Зобов’язуюча використовувати автомобілі крісла норма прописана в правилах дорожнього руху. Так, пункт 21.11 ПДР України говорить: «Забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-ти річного віку, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки».

Крім того, фахівці запевняють, що автокрісла не лише зберігають життя дитині, вони дозволяють малятам відчувати себе комфортно і зручно під час поїздки. Також, плюс для водія - дитина не буде вас відволікати під час водіння автомобіля.

В МВС наполягають: це виховує культуру безпеки! Встановлювати в салоні автокрісло так само важливо, як пристібатися в літаку під час зльоту і посадки. Так, у Німеччині за відсутність автокрісла водія можуть оштрафувати на суму до 500 євро. У Нідерландах ви не зможете забрати дитину з пологового будинку, якщо в вашому автомобілі відсутнє спеціальне автокрісло. Тож, наявність автокрісла - це культура водіння і культура безпеки.

Відповідно до нових правил, відтепер водії, які не дотримуватимуться встановлених правил, отримають штраф в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів, тобто 510 гривень. При повторному порушені, штраф сягатиме 850 гривень.

У автокріслах потрібно перевозити дітей до 12 років і зростом менше, ніж 145 сантиметрів.

У той же час забороняється:

  • перевозити дітей не в спеціальних дитячих кріслах;
  • перевозити дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля і здійснювати перевезення організованих груп дітей в темний час доби.

Як бути з таксі?

Штрафувати за те, що дитину перевозять в таксі без автокрісла будуть водія, а не батьків або компанію перевізника. Тобто фінансова відповідальність ляже тільки на водія таксі, який взявся перевозити дітей порушуючи при цьому правил дорожнього руху.

Варто звернути увагу, що тільки правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини, зменшують ймовірність отримання травм і пошкоджень в результаті ДТП.

Багато українців вважають, що ремінь безпеки - найнадійніший спосіб уникнути пошкоджень під час ДТП. Однак, навіть якщо ви пристебнуті, в результаті різкої зупинки автомобіля, стає неможливим тримати дитину на руках, він стає в чотири-п'ять разів важче, тому може вислизнути з-під ременя.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, використання дитячих крісел знижує смертність на 60% .

У країнах Європейського Союзу використання дитячих автокрісел обов'язково вже близько 20 років. Крім того, штрафи за неправильне перевезення дітей значно вище, ніж в Україні.

Фахівці також наголошують: до вибору необхідно підійти максимально відповідально. Слід враховувати вік, зріст, вагу і індивідуальні особливості дитини.

Найбезпечніше місце для установки автокрісла - середнє місце на задньому сидінні. У пристроях для дітей до 12 місяців пасажири розміщуються головою вперед - тільки так можна гарантувати безпеку дитини в разі ДТП.

Основні критерії для вибору автокрісла:

  • Розміри і форм-фактор
  • Зручність кріплення
  • Безпека
  • Комфорт пасажира
Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.