Tarasovsky Bucha

Місто-Сад: дослідниця опублікувала фільм про план забудови Бучі у 1909 році. Відео, фото

Переглядів: 18Коментарі: 0
Новини регіону
Місто-Сад: дослідниця опублікувала фільм про план забудови Бучі у 1909 році. Відео, фото

Бучанка Людмила Легранн повідомила про презентацію короткометражного історичного фільму про заснування Бучі. Відеострічку підготувала дослідниця та краєзнавиця з сусіднього Ірпеня Олена Плаксіна.

«На зорі свого існування Буча була спланована, як Місто-Сад. З чіткими правилами і фантастичною концепцією для комфортного життя людей. Просторі садиби в ажурній зелені садів і квітів, тінисті парки, квітучі сквери, пруди з лебедями , купальні тощо. Все це в обрамленні вікових лісів і лугів.
Зовсім неочікувано на оригінальному плані я знайшла і нашу ділянку. Нашу вулицю! Її , як виявилося, планування відбувалося рукою відомого архітектора Георгія Ковалевського. Про це я дізналася з короткого відеофільму дослідниці і краєзнавці Елена Плаксина. Це її труд, її подарунок нам всім -бучанцям на день народження міста», - повідомила Людмила Легранн.

Сама Олена Плаксіна акцентувала увагу на тому, що Буча спочатку планувалася, як дачне селище, а бучанські вулиці були чітко відображені на папері архітектором Георгієм Ковалевським.

«На жаль, ми мало знаємо про те, як виглядала Буча в свої перші роки. Хоча зберігся перший план забудови Бучі 1909 року, на якому видно правильну проектування дачного селища.
Бучанські вулиці були чітко сплановані, не якийсь хаотичної забудови, виділені центри - вокзал і парки. Над планом явно працював архітектор. І цим архітектором був Георгій Ковалевський», - повідомила дослідниця та зауважила, що в її відеофільмі звучить музика Юрія Бліннікова.

Відеофільм можна переглянути за посиланням

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.