Tarasovsky Bucha

Марафон Зеленського, або 300 журналістів в обоймі

Переглядів: 208Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
Марафон Зеленського, або 300 журналістів в обоймі

Сьогодні протягом 10 годин має тривати онлайн-марафон із президентом України — Володимиром Зеленським. Місце проведення: Kyiv Food Market (Київ, метро Арсенальна). Це одна з найсвіжіших локацій в столиці України.

Давайте трохи пройдемося по тезисам і зрозуміємо, що по факту уже озвучено і які посили дав президент України.

1. Володимир Зеленський: Моя місія – припинити війну на Донбасі

Голова держави підкреслив: його основна місія на посаді Глави держави – завершення війни на Донбасі.

«Якого Президента обирало суспільство? Президента, який припинить війну. Саме це моя місія впродовж п'яти років», – сказав Зеленський під час прес-марафону.

В свою чергу Він зробив звернення до громадян України, які проживають на окупованих територіях Донбасу, та пообіцяв, що їх не покине держава.

«Ця частина людей, які відчувають себе українцями, повинна знати: ми їх не залишаємо, не кидаємо, ми їх обов'язково повернемо разом з територіями. Це – наш план «А». А план «Б» – якщо буде довгий шлях з поверненням територій, пріоритетом усе одно будуть люди», – наголосив Володимир Зеленський.

2. Я підтримую пільги для ветеранів війни на Донбасі

Президент сказав, що підтримує запровадження пільг (зокрема на житло, для учасників бойових дій на Донбасі).

«Пільги я підтримую. Які є можливості, і що ми робимо? Ми зустрічалися з ветеранами, з добровольцями, які переїхали до Києва, – вони не мають можливості винаймати житло, в них немає можливості взяти кредит через великі відсотки. Ми обговорюємо з міністром ці пільги. Це будуть і кредитні пільги, і щодо черг на житло», – сказав Зеленський під час прес-марафону.

Також глава держави виступив за активний діалог з ветеранами.

3. Розведення сил можливе тільки одночасно у Петрівському й Золотому та за умови дотримання режиму тиші протягом 7 днів

Під час прес-марафону Зеленський повідомив, що домовлено про відведення сил у 3 пунктах: Золотому, Станиці Луганській та Петрівському після дотримання семиденного режиму тиші. У Станиці Луганській режим тиші був дотриманий, тому почалося розведення військ.

«У Золотому є розведення? У Петрівському є розведення? А в Петрівському були постріли?.. Чи минуло в Петрівському сім днів і не було пострілів? Минуло. Але ми розводитимемо дві ланки – Петрівське та Золоте. Немає такого, що спочатку Золоте, а потім Петрівське, або Петрівське, а потім Золоте. Ми сказали, що готові до розведення сил у 2 пунктах. Тому ми не розводимо, бо в Золотому були постріли», – наголосив Президент.

4. 1 листопада – це контрольна точка, коли правоохоронні органи мають продемонструвати результат у декількох гучних справах

Президент Зеленський заявив, що до 1 листопада правоохоронні органи мають продемонструвати результат стосовно декількох гучних справ.

«Ми збираємо наради з правоохоронцями. У нас крайня точка зараз – 1 листопада. Щотижня, кожні два тижні ми збираємося на ці наради, де я, не впливаючи на них, запитую: де результат?» – сказав Президент.

Володимир Зеленський також відзначив важливість ухвалення нового закону про прокуратуру. «Пішло очищення, почали потроху працювати», – зазначив він.

5. Якщо народні депутати від «Слуги Народу» почнуть «їсти» одне одного, через рік я розпущу парламент

Зеленський зробив заяву, що розпустить Верховну Раду, якщо у фракції партії «Слуга Народу», яка сформувала коаліцію, почнуться конфлікти.

«Я не хочу ламати цю партію. Вони знають моє ставлення. Якщо вони самі почнуть «їсти» одне одного, я через рік їх розпущу. Це факт», – зі слів Глави держави під час прес-марафону.

6. Україна готова до будь-яких переговорів для повернення своїх громадян

Українська сторона вже підготувала списки утримуваних громадян і готова до взаємного звільнення у будь-який час, проте російська сторона хоче обговорити це питання під час саміту у Нормандському форматі (зі слів Володимира Зеленського).

«Ніхто ніколи не забуде жодної людини, яка перебуває в ув’язненні, за ґратами», – наголосив Глава держави під час прес-марафону.

За його словами, є декілька списків людей для звільнення: перелік українців, серед них і кримчани, яких утримує Росія; список людей, які перебувають в ув’язненні на окупованій території Донбасу; та перелік українців, утримання яких не підтверджують в ОРДЛО.

Також через гучні вигуки до президенту звернулася пара жінок. Володимир Зеленський відреагував на вигуки, вислухав їх, зафіксував ці моменти, назначив зустрічі і сказав, що найближчим часом має бути реакція.

Один чоловік вирішив через епатаж привернути увагу, він виліз на стіл і почав гучно викрикувати. Цього разу Президент також не проігнорував виклики (позаяк вони заважали вести прес-марафон). Для початку Володимир попросив аби чоловік зліз зі столу і вони почали спілкуватися у форматі людина-людина. Потім уважно його вислухав, також зафіксував суть проблеми і сказав, що це питання буде розглянуте, після чого повернувся до журналістів.

Фото: president.gov.ua

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.