Tarasovsky Bucha

Грант в 500000 гривень отримала школярка із України

Переглядів: 93Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
Грант в 500000 гривень отримала школярка із України

Анастасія Кононенко, саме вона отримала грант у 500000 гривень і заявила про себе зі своїм винаходом.

Це перший випадок в Україні коли учениця Малої академії наук. Вона стала наймолодшою переможницею конкурсу (підтримка винаходів від Державної інноваційної фінансово-кредитної установи).

Її розробка – це спеціальний пристрій, який буде автоматично вмикати клімат-контроль всередині зачинених машин. Його першочергова місія – врятувати дітей та тварин, які можуть опинилися в замкненому авто.

Опираючись на дані Forget Me Not (неурядова організація), що знаходиться у США, 532 дитини в розпечених машинах загинули у проміжку з 1998 по 2012 рік. Страшний показник. Спекотні країни, безумовно, мають найбільшу кількість таких випадків, (Іспанія, Італія, Ізраїль). Під час сонячної погоди температура зростає дуже швидко (плюс 1 градус за 1 хвилину).

В основі приладу школярки мікроконтролер, датчики руху, температури і звуку. У момент коли спрацьовує датчик температури, він подає сигнал до мікроконтролера, який, у свою чергу, автоматично заводитиме двигун і вмикатиме клімат-контроль у салоні.

У мріях Анастасії те, що її розробку будуть встановлювати уже на заводах (автоматизація процесу), тим самим, збільшивши кількість збережених життів.

На сьогодні деякі із автовиробників вже використовують схожу функцію у своїх машинах – Tesla, де є режим Dog Mode, Hyundai має таку функцію у Santa Fe (кросовер), а окремих моделях Nissan є нагадування про наявність живих істот на задніх сидіннях.

Кононенко Анастасія зможе свій грант витратити на лабораторне тестування свого винаходу, а також розробку бізнес-моделі, підготовку патенту та презентаційних матеріалів.

Цей грант дасть змогу школярці допрацювати проект та взяти участь у 2 етапі конкурсу. Наступний етап передбачає вже створення юридичної особи. Також мова йде про залучення до 2 млн грн від Оператора Фонду підтримки винаходів, і пропорційно внесеним коштам іншими учасниками нової юридичної особи.

Бажаємо Анастасії продуктивних досягнень і успіхів у 2 етапі, адже така розробка дуже важлива і виробники мають звернути увагу на неї.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.