Tarasovsky Bucha

«Грайте далі!» Верховна Рада прийняла за основу законопроект про регулювання ринку азартних ігор в Україні

Переглядів: 119Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
«Грайте далі!» Верховна Рада прийняла за основу законопроект про регулювання ринку азартних ігор в Україні

Вранці 16 січня після палких дискусій народні депутати проголосували у повторному першому читанні за доопрацьований фінансовим комітетом ВРУ Закон №2285-д «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор».

Таким чином, документ взято за основу та направлено на підготовку до другого читання. За законопроект проголосували 260 народних обранців, 108 виступили проти. За задумом ініціаторів документу, він має забезпечити комплексне регулювання ринку азартних ігор в Україні та закріпити виключний перелік видів діяльності у сфері азартних ігор, дозволених в Україні. У преамбулі законопроекту вказано, що він «спрямований на забезпечення реалізації прав і законних інтересів громадян, підтримку охорони здоров’я, спорту та культури».

За словами представника Комітету з питань молоді і спорту Василя Мокана, депутата партії «Слуга народу», законопроект передбачає, що буде впроваджено «дві головні зміни: по-перше, підвищення віку гравців з 18-ти до 21 року, а друга зміна - це суттєве скорочення кількості нелегальних закладів грального бізнесу». Він висловив переконання, що ухвалення законопроекту, запропонованого його фракцією, дозволить вивести з «тіні» мільярди гривень, які можуть бути спрямовані на розвиток молоді, зокрема, на підтримку сфери освіти і спорту. Про це він повідомив в інтерв’ю каналу «Рада».

Так, законопроектом передбачено, що Закони України “Про заборону грального бізнесу в Україні” та “Про державні лотереї в Україні” втратять чинність. При цьому буде введено систему ліцензування діяльності у сфері азартних ігор з диференційованим розміром плати за ліцензії в залежності від виду діяльності, розташування грального закладу тощо. Уповноваженим органом, що – відповідно до законопроекту - забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та здійснює ліцензування діяльності у сфері грального бізнесу документ визначає Комісію з розвитку та регулювання азартних ігор.

Під час дебатів в ході пленарного засідання Ради, депутат від партії «Опозиційна платформа «За життя»» Наталія Королевська закликала «викорінити з України нелегальний гральний бізнес та не допустити повернення ігроманії в країну». Зі свого боку представниця партії «Голос» Галина Васильченко зауважила, що закон має бути «в інтересах звичайних громадян, тож має бути створено інституції з контролю та регулювання цього ринку». Нардеп наголосила, що потрібно законодавчо закріпити норму про «ведення ігорного бізнесу лише на території 5-зіркових готелів, оскільки найчастіше від азартних ігор потерпають прості люди, які програють останнє», - відзначила Галина Васильченко.

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко висловилася категорично проти законопроекту про гральний бізнес. Так, вона зазначила, що «Батьківщина» буде голосувати проти цього закону.

«Я була тим прем'єр-міністром, при якому гральні заклади в Україні були заборонені. Тому що лудоманія (ігроманія – прим.ред.) - це хвороба, яка витягує з кишень останні копійки, руйнує сім'ї, доводить людей до божевілля і самогубств. Сьогодні Верховна Рада намагається знову запустити цю чуму в нашу країну, розглядаючи закон про гральний бізнес. Ви хочете 4 мільярди гривень залучити в бюджет. Ви розумієте, що українці для цього повинні програти 40000000000? Це неприпустимо для України», - резюмувала Тимошенко.

У свою чергу представниця політичної партії "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна наголосила, що законопроект вимагає значного доопрацювання, оскільки не містить заборони на встановлення гральних автоматів в приміщеннях, які не є 5-ти зірковими готелями, тож вона відзначила, що у разі ухвалення закону про гральний бізнес, для тих, «хто програє в автоматах останнє» нічого не зміниться. Так, згідно із положеннями проекту норми «територією спеціальної гральної зони для розташування залів гральних автоматів вважаються:

1) територія будівель, в яких розташовані готелі категорії “три зірки”, “чотири зірки” та “п’ять зірок”, з номерним фондом не менше 200 (двохсот) номерів для міста Києва;

2) територія будівель, в яких розташовані готелі категорії “три зірки”, “чотири зірки” та “п’ять зірок”, з номерним фондом не менше 150 (ста п’ятдесяти) номерів для інших населених пунктів».

Втім, депутати більшістю голосів підтримали взяття за основу законопроекту про гральний бізнес і після голосування його було направлено на підготовку до другого читання.

Водночас, серед положень прийнятого в першому читанні документу, включено норму, що виключає можливість розміщення залів ігрових автоматів і букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати виключно в готелях.

Крім того, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до ідентифікації гравців, що сприятиме попередженню негативних наслідків від участі в азартних іграх, зокрема осіб, які не досягли 21 року і жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог; створюється реєстр самообмежень осіб і осіб, щодо яких є інші обмеження, дає можливість обмежити участь в азартних іграх фізичної особи термін від 6 місяців до 3 років.

Відповідно до законопроекту регулювання в сфері азартних ігор здійснюватиметься спеціальним органом - Комісією з розвитку і регулювання азартних ігор при Кабінеті міністрів. На виконання положень документу, вводиться система онлайн-моніторингу, що дозволить здійснювати державний контроль діяльності організаторів азартних ігор шляхом отримання даних від грального обладнання організаторів азартних ігор, які будуть підключені до єдиної системи.

Також в документі прописано створення в держбюджеті спеціального Фонду для підтримки медицини, спорту і культури, кошти до якого мають надходити від діяльності казино та інших гральних закладів.

Зауважимо, що в Верховній Раді протягом листопада-грудня минулого року зареєстровано 10 альтернативних законопроектів про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися на сайті Верховної Ради за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67682

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.