Tarasovsky Bucha

Через «красиві» дати в лютому – в Україні весільний бум

Переглядів: 161Коментарі: 0
Новини регіону
Через «красиві» дати в лютому – в Україні весільний бум

Охочих побратися в дату, що складається з самих двійок і нулів, не бентежить, що новий 2020-й рік –високосний.

Як не крути, а любить наш народ все незрозуміле і містичне. І незважаючи на високосний рік і те, що за народними повір'ями він не найвдаліший для укладення шлюбу, українці зібралися в лютому штурмувати РАЦСи. А все тому, що побачили в двох датах - 02.02.2020 та 20.02.2020 - гарне знамення. У столиці заяви на ці дати вже не приймають - все розписано по хвилинах. Єдиний шанс - відправитися гуляти весілля у передмістя.

З давніх-давен вважається, що високосний рік не приносить нічого хорошого: зокрема, шлюби, укладені в цей період, швидко розпадаються. Це повір'я пішло з часів, коли в високосний рік дівчині дозволяли самій вибирати, за кого виходити заміж, а обранець їй не міг відмовити. Можливо, через те, що шлюби укладалися всупереч волі нареченого, який зазвичай сам обирав, до кого засилати сватів, вони незабаром розпадалися. Тому і стали українці вважати високосний рік неблагополучним роком для створення сім'ї. І хоча документального підтвердження даного факту немає, багато хто намагається в високосний рік не розписуватися. Крім найвідчайдушніших.

Втім, в цьому році, а саме в лютому є кілька «красивих» дат, які приваблюють молодих людей і ніби заохочують до одруження. Так, окрім Дня закоханих, 14 лютого, з'явилися ще дві гарні дати - 2 і 20 лютого. Як пояснюють в київських РАЦСах, церемонії на ці дні вже розписані від відкриття і до закриття.

"На 14 і 20 лютого всі розписано, причому вже давно. Провести урочисту церемонію ми можемо максимум для 30 пар. Вільної хвилини не залишилося. А 2 лютого, в неділю, ми не працюємо. Але якби і були відкриті, впевнена: так само все було б зайнято ", - розповіла співробітниця одного зі столичних РАЦСів.

Та ж ситуація і у всіх інших столичних відділах Державної реєстрації актів цивільного стану - вільного часу немає. При цьому вона зауважила, що тим, хто дуже хоче одружитися 2 лютого, залишається один шлях: скористатися платною послугою "Шлюб за добу". Втім, і в цих установах неділя - вихідний день, але з урахуванням величезного попиту 2 лютого вони будуть працювати. І навіть попри те, що тариф на цей день підвищений, графік щільно розписаний, повідомили у виданні vesti.ua

"Не дивлячись на те що у нас заявки на розпис приймаються за добу - на 2, 14 і 20 лютого вже все зайнято. Довелося навіть збільшити робочий день. А вночі ми не працюємо. 2 лютого ми не зможемо розписати, навіть за найбільшим тарифом (11 773 грн) при подачі заяви тієї ж доби. Реально немає можливості ", - розповіли в комунальному підприємстві Київської обласної ради" Готово ".

Втім, за словами представників установи, особливо нетерплячі закохані знайшли вихід і з цієї ситуації: ті, кому дозволяє реєстрація, мають намір їхати у передмістя і розписуватися в міській або сільській раді.

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.