Tarasovsky Bucha

Бучанський ЦПМСД підписав договір із Національною службою здоров’я України на 40 млн грн, - головна лікарка

Переглядів: 47Коментарі: 0
Новини регіону
Бучанський ЦПМСД підписав договір із Національною службою здоров’я України на 40 млн грн, - головна лікарка

Оксана Джам, головна лікарка Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги, на сайті Національної служби здоров’я України розказала про те, як організовані медичні послуги у Бучанській міській територіальній громаді.

Заклад нараховує 13 амбулаторій - 5 у місті Буча та 8 у Старостинських округах. У ньому працює 55 медичних працівників. За Програмою медичних гарантій Бучанський ЦПМСД підписав договір із Національною службою здоров’я України на майже 40 млн грн.

Оксана Джам розповідає, що головною запорукою ефективної роботи Центру є співпраця з державною та міською владою.

“У рамках регіональної програми з громадського здоров’я у 2018 році нам закупили “сумки лікаря” та автотранспорт. А також комп’ютери та медичну інформаційну систему - щоб кожен медичний працівник у нашому закладі ефективно працював на своєму робочому місці.
Протягом трьох років ми відкрили дві нові амбулаторії в Бучі. Сьогодні триває капітальний ремонт Ворзельської амбулаторії, яку ми отримали у “спадок” від іншої громади. Також вдалося побудувати дві амбулаторії в селах, завдяки виділеним під таке будівництво земельним ділянкам. На 90% будівництво здійснювалося за кошти державного бюджету і на 10% - за кошти місцевого бюджету.
Коли ми отримали автономію і почали працювати за новими правилами, заробітна плата наших лікарів зросла вдвічі - з 4,5 до 9 тисячі гривень. Потім ми затвердили колективний договір. І сьогодні заробітна плата лікарів становить 18-20 тисяч гривень, а медсестер - 10-12 тисяч. Доплачуємо усім працівникам за індикатори якості. Той, хто працює додатково, отримує більше коштів. Тому іноді розрив між зарплатою лікаря та медсестри може становити 2-2,5 тис грн. Підписали з НСЗУ договір на пакет з вакцинації проти COVID. Завдяки цьому наші медичні працівники, задіяні у вакцинації, отримують доплати: лікарі - до 10 тисяч, медсестри - до 4 тисяч гривень.
Розуміємо, що зараз як ніколи, важливий доступ мешканців нашої громади до медичної допомоги. Створили черговий кабінет, який працює щодня з 8.00 до 20.00. У цьому кабінеті чергують лікар невідкладних станів та фельдшер. І це трохи розвантажує сімейних лікарів. Наприклад, у черговий кабінет може звернутися пацієнт, який не має декларації, там можна роздрукувати ковідний сертифікат.
Також ми підписали договір з центром екстреної медичної допомоги про невідкладні виклики. І з 20.00 до 8.00, коли закривається черговий кабінет, пацієнти звертаються до екстренки. Це платна послуга, але оплачує її місцева влада - в інтересах пацієнтів.
У 2018 році з новим принципом фінансування заклади почали конкурувати за пацієнта. Але наші пацієнти залишилися з нами, а не обрали лікаря у Києві. Завдяки тому, що у нашій громаді вони можуть розраховувати на якісну медичну допомогу”.
Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.