Tarasovsky Bucha

Безробітним платитимуть більше, а матерям з новонародженими дітьми – ні. Бюджет-2020 дивує нововведеннями

Переглядів: 416Коментарі: 0
Новини Тарасівського району
Безробітним платитимуть більше, а матерям з новонародженими дітьми – ні. Бюджет-2020 дивує нововведеннями

У 2020 році урядовці планують зростання розміру прожиткового мінімуму. Внаслідок цього збільшиться і розмір соціальних допомог, які прив'язані до зазначеного показника.

Тож у 2020 році має збільшитися максимальний розмір допомоги по безробіттю. Цей показник протягом 2020 року складатиме:

  • із 1 січня 2020 року - 8408 грн.,
  • із 1 липня - 8788 грн.,
  • із 1 грудня - 9080 грн.

Нагадаємо: допомогу по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. За Законом від роботи, яку пропонує служба зайнятості, безробітний може відмовитись. Однак після двох відмов реєстрація особи як незайнятої може бути припинена.

При цьому, варто зауважити, що коли безробітний стає на облік у відповідний місцевий підрозділ Державної служби зайнятості, йому не тільки починають нараховувати кошти державної підтримки з безробіття, а й допомагають з пошуком роботи. Інша справа – що хтось не поспішає змінювати допомогу з безробіття на заробітну платню, ще хтось не бачить себе на запропонованій службою зайнятості роботі взагалі, комусь не підходять умови чи рівень оплати, кажуть працівники Держслужби.

Водночас, якщо зареєстрований у службі зайнятості як безробітний відмовляєтеся від двох пропозицій підходящої роботи, тоді центр зайнятості припиняє реєстрацію на обліку.

Коли людина вперше шукає роботу і не має професії (спеціальності), але відмовляється від двох пропозиції проходження професійного навчання, тоді центр зайнятості також припиняє реєстрацію в службі.

Наступна реєстрація можлива не раніше ніж через 90 календарних днів.

Фахівці з пошуку роботи радять безробітним комбінувати джерела пошуку, і окрім отримання послуг служб зайнятості, користуватися послугами кадрових агенцій, шукати роботу самостійно на спеціалізованих порталах в мережі Інтернет, наприклад Jooble.

Щодо соціальних виплат, зазначимо також, що протягом 2020 року будуть збільшуватися:

  • суми державних соціальних допомог, які виплачують особам з інвалідністю з дитинства відповідних груп, а також на дітей з інвалідністю;
  • розмір «декретних» безробітним жінкам у розрахунку на місяць;
  • максимальний розмір державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • максимальна сума допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

А от розмір державної допомоги, яку виплачують при народженні дитини, поки не планують змінювати.

Якщо законотворці не внесуть зміни у ст. 12 Закону № 2811-XII, то її розмір і в 2020 році становитиме 41280 грн (10320 грн - одноразова виплата і 860 грн - щомісячна упродовж 3-х років).

Коментарі

Ваш коментар буде опубліковано після модерації

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.